Jak vyrobit dárek na poslední chvíli?

Každodenní práce člověka vysává do morku kostí a málokdo si vzpomene na dárky, proto je dobré mít malý přehled o takzvaných dárcích narychlo. Je jedno, jestli jde o dárky na Vánoce, ke svátku nebo narozeninám, vždy chceme potěšit naše blízké a případně je překvapit vlastní zručností.

Radost někomu můžete udělat i drobností a maličkostmi, které nemusí udělat vítr ve vašich peněženkách, ale naopak pohladí na duši. Pokud nemáte dostatek zkušeností a vaše nápaditost stávkuje, představíme vám v článku pár nápadů na výrobu dárků, které stihnete vyrobit i o víkendu nebo po práci. Jediné, co pro výrobu musíte udělat, je zakoupit několik surovin. Pojďme se tedy podívat na návod na výrobu dárků na poslední chvíli. 

Výroba dárků doma

Kde jinde než doma je klidné prostředí pro výrobu dárků. Nejlepší je si k práci pustit oblíbený film nebo hudbu a příjemně se naladit na proces. Máte doma nebo mezi blízkými labužníka, který rád sýry, obzvláště hermelín? Pak zkuste připravit delikátní nakládaný hermelín.

  • Hermelín překrojte napůl a v míse společně se 4 stroužky česneku, chilli papričkou a solí smíchejte dohromady. Směsí poté potřete po řezné ploše a spojte obě půlky. Zbytky česneku s cibulí nakrájejte a připravte si vaše nejhezčí sklenice. Do nich sýr s cibulí a česnekem skládejte hezky vrstvu po vrstvě a přidávejte koření. Olej nikdy při nakládání nesmí chybět, proto s ním vše zalijte a poté sklenici řádně zavřete. Je dobré nechat tři dny uležet při pokojové teplotě.

Dalším krásným dárkem je vonná svíčka - hlavně pro dámy. Člověk po práci přijde domů, může si zapálit vonnou svíčku a přenést se tak do jiné „dimenze.“ Užít si trochu pohody a lehce se uvolnit. Je ovšem dobré znát oblíbenou vůni daného člověka, aby svíčky spíše nevyvolaly alergii nebo jiný nechtěný efekt.

  • Ze všeho nejdříve se porozhlédněte po čisté a suché skleničce. Nesmí mít praskliny. Jakmile najdete vhodného, dejte do sklenice knot. Dejte si vařit do hrnce vodu a až dosáhne bodu varu, přidejte i plechovku s voskem, který rozehřejeme do tekuté fáze. Jakmile se vosk rozpustí, přidejte vůni a mírně promíchejte. Obsah přelijte opatrně do skleničky a knot přidržujte uprostřed. Nakonec už vám jen zbývá nechat vychladnout. Pokud chcete svíčku „vytunit“, pak nalijte obsah do plastové nádobky či alobalu. Ten po vychladnutí sloupnete a pak svíčku můžete vyzdobit vyřezáváním. 

Jak vyrobit dárek pro tatínka, maminku či blízkého přítele

Maminkám, kamarádkám nebo dokonce i babičkám můžete udělat velkou radost kosmetikou, tekutým mýdlem či ručníkem ladícím k vybavení jejich koupelen. Mnohem lepší variantou je však vyrobení balzámu na rty, pleťové vody a jiných důležitých doplňků. Na takové experimenty budete potřebovat suroviny z lékárny a drogerie. V případě, že se vám nechce jít nakupovat, porozhlédněte se doma po ingrediencích do tuhého deodorantu, želé do vany nebo bomby do koupele.

  • Smíchejte 1/4kg jedlé sody, 125g kyseliny citrónové, kukuřičného škrobu a koupelové soli. Přidejte vonný olej a 3 lžíce kvalitního oleje. Pokud se vám zdá, že je směs příliš sypká, postupně přilévejte vodu (ne více než lžičku). Do předem vymazaných silikonových forem směs přendejte na 2 hodiny. Poté je zavřete do sklenice a dejte schnout na 2 dny.

Pro pány můžeme na poslední chvíli koupit poukazy na různé kurzy, adrenalinový zážitek (skok z letadla a podobně) či poukaz do wellness. Své drahé polovičky podobným poukazem také neurazíte.

Jak vyrobit dárek z papíru

U dárků z papíru velmi záleží na tom, jak to pojmete. Je možné vzít tvrdý papír libovolné velikosti a vymyslet vzkazy, najít přáníčka nebo jiný text a případně i namalovat nějaký hezký nebo vtipný obrázek. Ale pokud chcete z papíru poskládat domeček, postavičku, loď nebo cokoliv dalšího, chce to čas, chuť k práci a hlavně pevné nervy. Pro čtivé dobrodruhy můžete vyrobit záložku, na kterou můžete z provázku, špejle a trochu látky vyrobit postavičku. Různým natočením proužků papíru a seskládáním lze vytvořit různé druhy kytek, srdíček a dalších ornamentů. 

Výroba drobných dárků

Mezi drobné dary by se mohla řadit i výroba mýdla. Stačí si na internetu koupit hmotu a barvivo. Doma se pak podívejte po zajímavých nádobkách, hmotu zahřejete, vlijete do ní jednu, dvě, tři i více barev a v nádobkách necháte ztuhnout. Mýdlo pak můžete různě vyřezávat nebo krájet. Dříme-li ve vás talent s háčkováním, pak na nic nečekejte a uháčkujte figurku nebo hvězdičku na stromeček. Rychlý a drobný dárek, který potěší milovníky ovoce, mohou být také sušená jablka. 

  • Jablka omyjte, zbavte jádřinců a nakrájejte na plátky. Naskládejte je na plech s pečícím papírem. Do předehřáté trouby o 50 stupních dejte plech na 2 hodiny. Dvířka trouby nechte lehce pootevřená a jakmile uvidíte, že ovoce schne, zvyšte teplotu na 70 stupňů po dobu 6-8 hodin.

Inspirace na výrobu vánočních dárků

Výroba vánočních dárků nemusí být složitá ani peněžně náročná. Sice zpravidla babičky a dědečkové k Vánocům nic nechtějí, aby nás nezatěžovali, přesto věřte, že je vhodné vymyslet něco pěkného i pro ně. Můžete začít s výrobou likéru s příchutí perníků, karamelu nebo mandlí. k nápoji je vždy dobré i něco malého zakousnout. Pro tuto příležitost se pusťte do nakládaných ořechů v medu.

  • Nejprve si nachystejte sklenici, oloupané oříšky a med. Obě ingredience dávejte postupně do sklenice a snažte se, aby se med neusadil nahoře a ořechy naopak dole. Hned po naskládání surovin musíte ihned sklenici zmrazit. 

Dalšími dárky pro potěšení srdce i jazyka jsou hruškový kompot, dárkové poukazy, zakoupení knihy s oblíbeným žánrem, pořízení fotoalba nebo rámečku s fotkami rodiny. Fotografie si v našem e-shopu můžete nechat vyvolat díky službě tisk fotografií. Pro starší můžete vyrobit 365 kartiček jako vzpomínku na vtipné události ze svého či vašeho mládí. 

Jak vyrobit tašku na dárek

Stačí si ze spíže vzít krabici z vloček a ustříhat jí uši. Pak si rozbalte balicí papír, naměříte si jej na krabici a následně přilepíte. Jeden cíp vložíte dovnitř škatulky. Dva okraje provrtáte, provlečete provázek, uděláte uzly a ejhle, taška je na světě. Originální dárkové tašky můžete vybírat také v našem e-shopu.