Vhodný dárek pro kluka

Vybrat dárky pro kluka a obecně pro děti je lehčí než pro dospělé. Děti vám většinou řeknou, po čem touží. Zkuste vidět i praktickou stránku a dovednosti daného dítěte. Největší roli hraje pohlaví, zájmy a věk dítěte. Jak tedy vybírat dárky pro děti?

Dárky pro kluky do 3 let

Všechny malé děti začínají objevovat svět. Rostou jim zoubky, začínají chodit a říkat první slova. Rozvíjejte jejich dovednosti a schopnosti s přihlédnutím na jejich vývoj. Malé kluky zaujme vše, co vydává zvuk, bliká, svítí a hýbe se. Vše na co si mohou sáhnout a uchopit do rukou. Pozor si dejte na to, že všechno dávají do úst. Ocení kousátka, kostky, hračky do vany, pěnové puzzle i plyšové hračky.

Dárky pro kluky do 6 let

Kluci v tomto věku jsou zvídaví a ve školce se setkávají s novými kamarády. Baví je prolézačky, pískoviště a projížďka na tříkolce, koloběžce i kole. Vždy zabere Lego, dětské dřevěné nářadí, lékařský kufřík, autodráhy s autíčky, robotické hračky, dinosauři nebo třeba trampolína na zahradu. Nezapomeňte na knihy, omalovánky, pastelky, fixy, barvy, sady na kreslení a malování, společenské hry, dětské tričko avengers i bavlněné povlečení s dětským motivem.

Dárky pro chlapce do 15 let

Chlapci na základní škole ocení praktické dárky do školy, na kroužky, sportování a pro jejich koníčky. Může to být sportovní láhev, míč, hokejka, tenisová raketa, kolečkové brusle, snowboard, praktický školní batoh, sluchátka, mobilní telefon, smart hodinky, tablet, herní konzole, notebook, interaktivní atlas světa nebo mikrospop. Vhodné je i dětské fotoalbum, které jim připomene šťastné chvíle.

Dárky pro chlapce nad 15 let

Teenager už rád vysloví svá přání. Převládá nejnovější elektronika, power banka, bluetooth reproduktor, dron s kamerou, elektrické koloběžky či kola i moderní oblečení a obuv nebo sportovní vybavení. V mnoha případech ocení i dárkové poukázky nebo finanční příspěvek na řidičský průkaz a studium v zahraničí.

Bezpečnost na prvním místě

Hračka má být bezpečná. U kluků ve stádiu vkládání všeho do úst nesmí hračky obsahovat malé části, které mohou způsobit zadušení. Oči a součástky musí být pevně připevněny. Pokud je hračka na šňůrce, její délka má být kratší než 300 mm, kvůli riziku uškrcení. Hračky musí být pevné, aby při zlomení a nevznikly ostré hrany a vyrobeny z netoxických materiálů. Nejbezpečnější jsou přírodní materiály, jako dřevo. Plast musí být bez BPA, ftalátů a toxinů a certifikovaný FDA, LFGB a EU.

Nemusí jít jen o drahé dárky

Menší kluci ještě nepochopí hodnotu hraček a každý rok touží po dražších věcech. Naučte je vážit si každého dárku, bez ohledu na to, kolik stojí. Nejlepší hračky nemusí být ty nejdražší. Mají být jednoduché, kvalitní a poutavé, podpořit vývoj a učení hrou. Velké množství dárků děti zahlcuje a pak je ani neocení. Vyberte dárky odpovídající věku, vhodné pro jejich vývojovou fázi, které mohou ovládat.

Pomozte dětem objevit skutečnou radost z darování

Dárek je projevem náklonnosti a lásky, což se děti musí naučit ocenit. Důležitý je moment napětí při rozbalení. Zabalte dárky do balicího papíru se stuhami. Dejte dětem možnost ujištění, že dárky nejsou to jediné, co definuje třeba Vánoce. Naučte se jako rodina držet vlastních hodnot a naučte je vážit si společně stráveného času.