Jak importovat fotky do počítače z iPhone, Google nebo z foťáku?

Rádi fotíte, ale málokdy pořízené fotky ukládáte do počítače nebo na disk? Možná, že jednou za čas byste si rádi vytvořili fotoalbum v počítači, nebo to skutečné papírové. Prvním krokem je stáhnout fotky do PC, ale jak to udělat? V dnešním článku se dozvíte jak na stažení fotek z různých zařízení.

Stahování fotek z Google

Jak stáhnout fotky z Google fotky? Věděli jste, že můžete prostřednictvím Googlu synchronizovat vaše digitální fotografie a videa mezi počítačem a mobilním zařízením? Tomuto „prostředníku“ se říká Fotky Google a je k dispozici jako prohlížeč v počítači, nebo jako mobilní aplikace pro zařízení iPhone či Android. Stažení fotek následně probíhá v několika jednoduchých krocích.

Jak stáhnout fotky z iPhonu do počítače?

Vlastníte iPhone, ale zároveň jste zůstali věrni počítačovému Microsoftu? Nejspíše vás zajímá, jak dostanete své fotografie do počítače. Nejprve připojte iPhone k počítači pomocí USB kabelu. Telefon musíte odemknout, jelikož počítač zařízení nenajde, pokud je zamčené. Následně stačí kliknout na import ze zařízení USB a postupovat podle pokynů. Musíte se také ujistit, že fotografie jsou skutečně umístěny v telefonu, nikoliv v uložišti iCloud.

TIP: Snažte se po každém výletě či dovolené promazat fotky a utřídit si je do složek. Díky tomu se vám budou lépe archivovat i dohledávat. Skvělým pomocníkem pak může být například externí pevný disk. A pro ty nejkrásnější fotky neváhejte využít naší služby tisk fotografií

Stahování fotek z iCloud

Pokud jste zjistili, že máte fotky na iCloudu, přihlaste se ke svému cloudovému účtu a klikněte na Fotky. Následně vyberte fotku nebo video a v pravém horním rohu okna klikněte na ikonu stahování. Tu symbolizuje mrak s šipkou směrující dolů. Ikonu stačí chvíli podržet a následně kliknout a potvrdit stažení obrázků či videa.

Jak dostat fotky z mobilního telefonu do PC

Pokud nefandíte zařízením z dílny společnosti Apple, pravděpodobně budete chtít vědět, jak dostat fotografie ze svého mobilního telefonu do počítače. V prvé řadě opět odemkněte telefon a připojte jej k počítači pomocí USB kabelu. Poté v sekci Použití USB klikněte na Přenos souborů. Na obrazovce se objeví okno Přenos souborů, ve kterém přetáhnete vybrané fotky či videa.

Stahování fotek z fotoaparátu do PC

Přenos fotek z foťáku do počítače pro vás bude nejjednodušší přes USB kabel. K počítači se připojíte snadno, a to díky kabelu, který je součástí sady k fotoaparátu. Během prvního připojení by měl operační systém vašeho počítače nainstalovat potřebné ovladače a informovat vás o možnosti prohlížení fotografií. Ke kopírování fotek můžete také použít externí programy jako například Adobe Lightroom. Mnohdy i výrobci fotoaparátů nabízí bezplatný software pro přenos fotek z fotoaparátu do PC.

Líbil se vám článek? Přečtěte si také, jak vybrat dárek pro třídní učitelku na rozloučenou, jak složit peníze jako dárek nebo jak zabalit dárky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení