Jak vybrat správný rám na puzzle / euroklip?

Formáty

Euroklipy se vyrábějí ve čtvercových nebo obdélníkových formátech od malých rozměrů 9x13 až po velké formáty 70x100 cm.

 

Konstrukce

Tento univerzální rámeček je složený ze zadní tvrdé dřevovláknité desky a skla nebo plexiskla. Spojen je kovovými klipsnami s otvory, které do formátu A3 slouží k zavěšení euroklipu. U větších formátů v pozici na výšku je jedna zavěšovací spona a pro zavěšení na šířku jsou zavěšovací spony dvě.

 

729-4729-7

 

Výhody

Euroklipy mají jednu skvělou výhodu. Nemusíte ho ladit s interiérem. Jsou absolutně neutrální a hodí se do kanceláře, školy, obývacího i dětského pokoje.

Další výhodou je jednoduchá manipulace, rychlé zarámování čehokoli. Vhodné pro diplomy, certifikáty, koláže, puzzle, kresby, výšivky. Rámovanou předlohu můžete mít v celém formátu nebo ji umístit do většího rámu a využít okraje kolem předlohy k jejímu zdůraznění. Sklo můžete také pomalovat, polepit nebo oblepit textilní lepenkou nebo jiným dekoračním materiálem a vytvořit tak úžasné originální interiérové doplňky.

 

Sklo nebo plast?

Plast doporučujeme pro školy, kanceláře, dětské pokoje nebo nad sedačku a postel. Plastové rámy jsou lehké a při pádu se plast odlomí, ale neroztříští, jsou podstatně lehčí než euroklipy skleněné. Nevýhodou je snadnější poškrabání a nedokonalé přilnutí k podkladové desce. U velkých formátů je proto lepší předlohu na několika místech přilepit k podkladu. Puzzle doporučujeme před rámováním přelakovat.

Sklo doporučujeme pro předlohy u kterých je potřeba dokonalejší fixace jako jsou koláže nebo výšivky, vhodnější jsou tam, kde nehrozí, že je shodí kolemjdoucí nebo hrající si děti. Sklo je odolnější vůči mechanickému poškození chemikáliím a teplotám. Pokud tedy hrozí pravidelné znečišťování euroklipů např. v kadeřnictví od laků na vlasy nebo nad kamny kde dochází k velkým změnám teplot pak raději zvolte sklo. Nevýhodou je křehkost a větší váha rámu.

 

Velikost a materiál:

 

Velikost

Doporučené místo

Doporučená velikost

Doporučený materiál

 

Puzzle

30x40

Dětský pokoj

30x40

Plast

 

Certifikát

21x29,7

Kancelář

21x29,7

Sklo

 

Výkres

29,7x42

Škola

29,7x42

Plast

 

Pergamen

35x45

Nad nábytek

40x50

Sklo